Welcome to South Delta United Soccer Club

SDU Girls Rep Team Rosters 2017 - 2018

Registration is now OPEN.  Please register your player within 2 weeks to secure their place on the team.  When you register please make sure that your choose Selects rather than House.  If registration doesn’t take place your place will be offered to another player.

Any player chosen for a select team must pay a $75.00 select fee to cover extra turf time and additional technical coaching support. Your spot is not secured until you have paid your fees in full.

U11 (Born 2007) Div 1

Coaches: Rod Vandereerden, Angela Hogan, Roger Perlotto

  1. Alina Paziuk
  2. Ella Vandereerden
  3. Emily Neufeld
  4. Hayden McConnell
  5. Kayla Wicks
  6. Lucy Lotto
  7. Madison Bogress
  8. Maia Hope
  9. Robyn Livingstone
  10. Rylee DeBoer
  11. Sidney Venier
  12. Sophie Perlotto

U11 (born 2007) Div 2

Coaches: Doug Schultz

  1. Brynn McKintuck
  2. Hudsyn Milne
  3. Isabelle Randall
  4. Jade De Fondaumiere
  5. Jenna McKaig
  6. Jessica Wight
  7. Josephine Shultz
  8. Kaitlyn Auwens
  9. Madelyn Nugent
  10. Rowan Christiansen
  11. Tessa Auwens

U12 (Born 2006)  Div 1

Coaches: Jill Long, Erik Dier and Mark Turner

  1. Addyson Murray
  2. Christine Autin
  3. Ella Hewitt
  4. Elli Thompson
  5. Emma Turner
  6. Madeleine Dier
  7. Madison Dahl
  8. Maya Chahal
  9. Niki Long
  10. Paige Day
  11. Rebecca Wilson

U12 (Born 2006)  Div 2

Coaches: Christy Hay and Andy Gower

  1. Abigail White
  2. Chantelle Edwardson
  3. Chloe Erhart
  4. Esme Wardell
  5. MacKenzie Mattice
  6. Margaret Gower
  7. Olivia Crocker
  8. Sanah Tatla
  9. Sophie Hancock
  10. Taite Cantlon
  11. Tia Williams

U13 (born 2005) Div 2

Coaches: Baloo Dosanjh, Neil Turner

  1. Annise Gill
  2. Allyson Nelson
  3. Anita van Wieringen
  4. Caitlin Nakagawa
  5. Claire van Breemen
  6. Deanna Rundhawa
  7. Ella Arnold
  8. Grace Grannary
  9. Isabella Granger
  10. Isabel Rapier
  11. Julia Fechter
  12. Madison Weist
  13. Morgan Hope
  14. Paisley Reid
  15. Priya Kaila
  16. Sierra Taylor
  17. Raeya Dosanjh

U14 (born 2004) Div 1

Coaches: Jodie Porteous, Dennis Wight, Will Foulkes

  1. Alexa Kusel
  2. Ashley Westeringh
  3. Bryn Porteous
  4. Danica VanMarrewyk
  5. Emily Saunders
  6. Erin Gushel
  7. Heidi Leigh
  8. Jane McDonald
  9. Kate McDonald
  10. Kaya Davis
  11. Lauren Foulkes
  12. Lauren Wight
  13. Madeleine Wilson
  14. Makena Rutledge
  15. Marley Day
  16. Maria Papadima
  17. Nicole Schoyen

U15 (born 2003) Div 1

Coaches: John Cusworth, Rod McLellan & Dena Doolan

  1. Allana Meadows
  2. Ella Doolan
  3. Emily Maxwell
  4. Hunter Matthews
  5. Jenna Jensen
  6. Jordan McLellan
  7. Kim Williams
  8. Lucy Evans
  9. Natalie Anderson
  10. Natasha Cusworth
  11. Nicole Orr
  12. Olivia McKenna
  13. Riley Matthews
  14. Samantha Cates
  15. Savannah Schuman
  16. Yasmeen Kaila