Welcome to South Delta United Soccer Club

U10

Name Owner Schedule
U10 - 08 Vipers (Div 2) Ray VanMarrewyk  Schedule
United (Div 1) Jon Rogers  Schedule
Strikers Andy Gower  Schedule
U10 Team United Kingdom Kevin Mack  Schedule
Blue Bandits Tanya Ling  Schedule
SDU Destroyers Geoffrey Dolejsi  Schedule
Coates / Hermesmann / Grund (Team 5) Coach Robert Coates  Schedule
Palmquist (House) Raiders Brian Palmquist  Schedule

U11

Name Owner Schedule
United 07 (Div 1) Ken Anderson  Schedule
Crush (Div 1) Warren Groom  Schedule
Groom (Div 1) Warren Groom  Schedule
Sounders (Div 2) Kevin Duxbury  Schedule
Frustaci (Div 4) Matteo Frustaci  Schedule
U-11 Devils Eric Fechter  Schedule
Strikers Will Holmes  Schedule
Wheeler (Div 4) Miles Wheeler  Schedule

U12

Name Owner Schedule
Tiki-taka (Div 2) Jeff Skinner  Schedule
United 06 (Gold 1) Steve Frank  Schedule
Titans (Div 1) Andy Meyer  Schedule
SDU Thunder Bjorn Read-Friedmann  Schedule
Schulte (Div 4) Rush Jay Schulte  Schedule
Thunderbirds (Div 4) Jennifer Lowrey  Schedule

U13

Name Owner Schedule
United (Gold 1) Kevin Randall  Schedule
Spring 2016 Ryan Visscher  Schedule
Impact (Silver 1) Robb Semler  Schedule
Sanders (Bronze) Ciaran Sanders  Schedule

U14

Name Owner Schedule
Eagles (Silver 2) Sam Sarai  Schedule
Thunder (Bronze) Brian Hill  Schedule
Whitecaps (Bronze) Surj Uppal  Schedule
United (Gold 1) Erik Dier  Schedule

U15

Name Owner Schedule
SDU U15 (Silver 2) Garry Gunter  Schedule
U15 United Gold Whit Crump  Schedule
SDU U15 Thunder (Bronze) Bjorn Read-Friedmann  Schedule
Wolves (Bronze) Derek Lawless  Schedule

U16

Name Owner Schedule
United (Gold 1) Gregory Dake  Schedule
Brigade (Div 4) Jason Broad  Schedule
Predators (Bronze) John Bramwell  Schedule
Mustangs (Bronze) Vytas Vaitkus  Schedule

U17

Name Owner Schedule
United (Gold 1) Richie Speidel  Schedule
Lightning (Silver 1) Rich Zahn  Schedule
Possessors (Bronze) JP Matias  Schedule
Hotspur (Bronze) Steve Oreskovich  Schedule

U18

Name Owner Schedule
United (Gold 1) Jeff Skinner  Schedule
Raderecht (Bronze) Al Raderecht  Schedule